Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do středy 13.12.2017, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 22.12.

spalena-mrazem

Spálená mrazem

Briggs Patricia

 • Autor: Briggs Patricia
 • Žánr: urban fantasy
 • Série: Mercedes Thompson 7
 • Počet stran: 272
 • Provedení: váz. s přebalem
 • Rozměry: 145x205
 • Překladatel: Kateřina Niklová
 • Autor obálky: Daniel dos Santos
 • E-book: na partnerském webu Palmknihy.cz
 • Běžná cena: 269 Kč
 • Cena při objednávce u nás: 188 Kč Koupit
 • Vyšlo

VLKODLAČÍ SMEČKU UNESLI,

BUDOUCNOST RASY

JE OHROŽENA…

… a královna temné

urban fantasy opět vládne!

Pokud má subžánr urban fantasy v současnosti královnu, není jí nikdo jiný než Američanka Patricia Briggsová. Ta se sice na počátku kariéry autorsky hledala v hájemství klasické fantasy, nebývalou popularitu jí ale přinesly až příběhy kojotí kožoměnkyně Mercedes Thompsonové.

Právě postava potetované automechaničky s nadpřirozenými schopnostmi, která velmi často stojí na velmi nebezpečné hranici mezi světem lidí a mytických bytostí, svědčí o spisovatelčině kongenialitě. Podobně famózním způsobem pak bylo ve fantazii Patricie Briggsové ztvárněno prostředí, v němž se Mercyiny příhody odehrávají.

Vítejte v Tri-Cities, trojměstí, v němž vedle sebe žijí lidé, jejichž jedinou nadpřirozenou schopností je, že se jim každé ráno podaří vstát do práce, a pak tzv. fae – upíři, gnómové či vlkodlaci. Soužití různých ras – a známe to i z naší reality – pak nemívá vždy nažehlené puky: naopak je úhelným kamenem, kolem nějž se točí většina problémů, do nichž se Mercy s houževnatostí sobě vlastní zaplétá.

Spálená budoucnost

Díky péči nakladatelství FANTOM Print, které přináší sérii českým a slovenským čtenářům už od roku 2009 – a to včetně vymazlených obálek od Daniela Dos Santose –, se na trh dostává již sedmý díl, nazvaný Spálená mrazem.

Na Mercy v něm čeká možná nejtěžší úkol, jakého se kdy mohla zhostit. Unesena je celá vlkodlačí smečka, včetně jejího druha a alfa samce klanu, Adama Hauptmana. V sázce jsou pak nejen jejich životy, ale také budoucnost vlkodlačí rasy a možná i všech fae, které v Tri-Cities žijí. A Mercedes Thompsonová bude muset napnout všechny síly, aby si s tím vším poradila, aniž by kdokoli přišel k úhoně.

Anotace:

Život Mercy Thompsonové prošel zásadní změnou. Když se stala družkou Adama Hauptmana – charismatického alfy místní vlkodlačí smečky –, stala se zároveň i nevlastní matkou jeho dcery Jesse. Tento vztah vnáší do Mercyina života požehnané okamžiky normálnosti. Ale na okraji lidskosti se může drobný incident za úplně normálního dne proměnit v něco mnohem většího. Po dopravní nehodě v rušném provozu se Mercy a Jesse nemůžou spojit s Adamem – vlastně s nikým ze smečky. Všichni byli uneseni. Skrze jejich pouto Mercy ví, že Adam je rozzlobený a trpí. Vlkodlaci bojují politickou bitvu za akceptaci veřejností a Mercy se obává, že s ní Adamovo zmizení může nějak souviset – a že on i celá smečka jsou ve velkém nebezpečí. Mercy čelí mnohem mocnějšímu protivníkovi a je na něj sama – možná bude nucena přijmout pomoc od jakéhokoli spojence, a to bez ohledu na to jak nepravděpodobný je.